Svlékání co je fakt málo svůdné…

Byly krásné, pruhované a ještě navíc s puntíky. Úplné hvězdy ve své kategorii a přitom tolik škody nadělaly! S každým dalším krokem ve mně kvůli nim narůstal odpor k pohybu. Každých 42 kroků jsem myslela, že to vzdám.

Naštěstí číslo 42 má své tajné kouzlo… (Skalní nadšenci Stopařova průvodce po galaxii od Douglase Adamse vědí o čem je řeč, totiž o smyslu bytí… ;-). ) A možná právě díky tomuto číslu jsem to tedy také nevzdala a pokaždé jsem vše nastavila do výchozí podoby, něco jako do “továrního nastavení”.

Že nevíte o čem to stále mluvím? Že jste nic takové nepotkali? Ale kdež! Určitě to také znáte sami! Řeč tady je o jistých nánožnicích, ponožkách či lidově řečeno fuseklích či fuskách. Pořídila jsem si tyhle designové krásky právě kvůli neobyčejnému vzoru, který spolehlivě upoutal každého včetně těch, kteří se počítají mezi módní ignoranty nebo novodobé průkopníky zašlých časů.

Ani solidní značka vám ale dnes bohužel nezajistí kvalitu. A platí to i o takové banalitě jako jsou ponožky. Respektive – vypadá to jako banální problém, ale ve výsledku to až tak triviální zase není. Může to ovlivnit i váš životní styl, zdraví a duševní rozpoložení.

Jak to je tedy s tím svlékáním?

Pokud si totiž pořídíte ponožky z materiálu, který ve spolupráci s vaší botou vytvoří zničující kombinaci, procházení vás dozajista přestane bavit. Stačí, aby ponožky byly z některého ze super moderních materiálů, který je příjemný, hebký, gumičky netlačí, ale s každým krokem jej – díky “tuze jemnému” rozpoložení – boty budou rolovat a svlékat níž a níž. Opatrně, ale jistě.

Podobně jako „na to jde“ u nezkušené slečinky protřelý bonviván. Nemusíte tak ujít ani půl ulice a budete pravděpodobně “bez klobouku” a stejně téměř bos… 🙂 Příjemnou procházku pak díky tomuto triku obohatíte i o nenápadné, ale intenzivní posilování břišních svalů. Každých několik desítek kroků budete muset ponožky natahovat do výchozího stavu, jinak by vám foukalo na paty.

Stříbro není zlato

Podobný zádrhel může nastat i v případě, že se vaše dokonalé ponožky s integrovaným stříbrem proti všem zápachům světa (nejnovější outdoorový trend!) potkají s koženou botou, která je vám jen o malinko větší. Nebudete sice během chvilky bosí, ale poměrně záhy získáte některé pohybové grify, kterými obstojně čaruje spíše naše mnohonásobná zlatá olympionistka a mistryně světa Martina Sáblíková. Jestiže vám její jméno nic neříká, tak pro dokreslení představy – jedná se o brilantní sportovkyni v rychlojízdě na ledních bruslích… Stručně řečeno: „bude vám to zatraceně klouzat“.

Abych se vrátila tedy zpět k tématu – hladká useň a ponožka z umělého vlákna – mohou zkomplikovat vaše vykračování neustálým klouzáním v botě tam a zpět. To vás nejspíš nejen otráví, ale také vám to může vytvořit nedobrý návyk – budete při chůzi chodit se skrčenými prsty tak, abyste se v botě “udrželi”. Nemusím asi příliš zdůrazňovat, že přinejmenším z hlediska ortopedického to rozhodně není to pravé ořechové.

Bambus je jen tráva

Třetí variantou ponožek, která vám spolehlivě přispěje k nepříjemnostem při chůzi, jsou i velejemné ponožky v mnoha barevných variantách z bambusového vlákna. Na rozdíl od bambusových tkanin používaných na trika a tepláky tato ponožková verze je tak jemná, že po prvním, nejpozději druhém delším chození objevíte jistou děravou nepříjemnost…. pořádnou díru a to nejspíš na palci.

Chodit se s tím sice dá, ale prošoupávání takto jemné tkaniny postupuje natolik rychle, že za krátko nebudete mít na některých částech chodidla ponožku žádnou. Pokud si nehodláte „pěstovat“ puchýře, je odložení tohoto ponožkového modelu do koše, také nanejvýše žádoucí.

Rada na závěr…

Pokud tedy zjistíte, že vám něco tak proklatě obyčejného jako jsou ponožky komplikuje procházení světem, určitě to nenechávejte plavat. Je škoda přijít o radost z chůze jen kvůli takové banalitě – pro  neposlušné ponožky. A pokud mezi miliony ponožek světa naleznete ty, které vám budou slušet i dobře sedět zároveň, určitě si jich pořiďte rovnou více párů. Vyplatí se vám to bohatě. Ocení to vaše nohy i vaši lichožrouti 🙂

A jestliže víte ještě o jiných „problémových“ typech ponožek, sem s tím! Napište mi o vaší zkušenosti, ať se nám všem chodí líp!